Get Adobe Flash player

Sponsorzy

Honorowy Patronat

Wspierają nas:

Partnerzy

PODBESKIDZKA LIGA AMATORSKA PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT 2011/2012

 

 

 

Uczestnicy zgłoszeni w terminie do 1 września:

 

 

1. Gimnazjum Bystra 

2. Jeleśnia 

3. Łękawica 

4. Łodygowice 

5. Milówka 

6. PTG Sokół w Gminie Czernichów 

7. Rajcza 

8. Stowarzyszenie 16 Bielsko-Biała 

9. Twardorzeczka 

10. Węgierska Górka 

11. Wieprz 

12. ŻAPN Żywiec 

13. Żywiec

 

 

 

REGULAMIN

 

 

 

1. Organizatorem Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt jest Stowarzyszenie Integracji Europejskiej, Młodzieży i Rozwoju Obszarów Wiejskich w Żywcu. 

 

2. Patronat nad Podbeskidzką Ligą Amatorską Piłki Ręcznej Dziewcząt sprawują Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Śląski Związek Piłki Ręcznej w Katowicach. 

 

3. Spotkania w ramach Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt rozgrywane są o tytuł Mistrza Podbeskidzia. Osobną klasyfikacją jest rywalizacja o tytuł Mistrza Ziemi Bielskiej (dotyczy to jedynie meczów pomiędzy drużynami z Bielska-Białej i powiatu bielskiego). Inna prowadzona klasyfikacja dotyczy rywalizacji o tytuł Mistrza Żywiecczyzny (zaliczane będą mecze pomiędzy drużynami z powiatu żywieckiego). 

 

4. W Podbeskidzkiej Lidze Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt mogą brać udział dziewczyny urodzone w latach 1989 - 1998. Ewentualnie dopuszcza się roczniki 1988 lub 1999, ale po wcześniejszym uzgodnieniu z organizatorami. 

 

5. Rozgrywki odbywają się raz w miesiącu w ramach turniejów, gdzie każda z drużyn rozgrywa od 3 do 4 spotkań. 

 

6. W I rundzie jesiennej planowane są turnieje: Łękawica (10 września), Korbielów (1 października), Twardorzeczka (5 listopada) i Czernichów (10 grudnia). 

 

7. W II rundzie wiosennej planowane są turnieje: Łodygowice (14 stycznia), Żywiec Oczków (18 luty), Milówka (17 marca) i Węgierska Górka (14 kwietnia). 

 

8. W całym sezonie drużyny rozegrają w sumie 24 mecze. 

 

9. Warunkiem uczestnictwa w turnieju ligowym jest dostarczenie wypełnionej karty zgłoszeniowej przed każdym z nich. Dodatkowo obowiązkowa jest jednorazowa pisemna zgoda od rodziców na uczestnictwo w rozgrywkach ligi (dotyczy dziewczyn niepełnoletnich) w okresie od 1 września 2011 do 30 czerwca 2012. Pełnoletnie dziewczyny podpisują się na liście obecności w trakcie turnieju. 

 

10. Miejsca i terminy poszczególnych zawodów wraz z konkretnymi godzinami rozgrywania meczów podawane będą na stronie internetowej – www.recznazywiecczyzna.ubf.pl – oraz w odrębnych komunikatach przesyłanych drogą elektroniczną z adresu – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

 

11. W trakcie I rundy (obejmującej cztery turnieje) zawodniczka może maksymalnie występować w dwóch drużynach. 

 

12. W trakcie jednego turnieju zawodniczka może grać tylko i wyłącznie w barwach jednej drużyny. W innym przypadku przeciwna drużyna wygra walkowerem 7:0. 

 

13. Ewentualna zmiana drużyny przez zawodniczkę pomiędzy turniejami musi być obowiązkowo zgłoszona do organizatorów ligi na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . W innym przypadku przeciwna drużyna wygra walkowerem 7:0. 

 

14. Brak uczestnictwa drużyny w turnieju oznacza przyznanie przeciwnym drużynom zwycięstwa walkowerem 7:0. 

 

15. W turniejach używane są piłki bezklejowe, dlatego zabrania się używania kleju. 

 

16. Zastosowanie mają przepisy gry w piłkę ręczną z uproszczeniami. 

 

17. Uczestnicy biorą udział w turniejach na własną odpowiedzialność i ubezpieczają się we własnym zakresie. 

 

18. Mecze rozgrywane są po 14 minut, z których jedna połowa trwa 7 minut. 

 

19. Stosowana przez sędziów kara dla zawodników to 1 minuta. 

 

20. Zespoły uczestniczące muszą posiadać jednolite stroje lub ewentualnie zakładają znaczniki. 

 

21. W przypadku niesportowego i niekulturalnego zachowania trenera-opiekuna sędzia ma prawo przyznać 1 minutę kary dla kapitana drużyny. 

 

22. W przypadku wybitnie niesportowego zachowania, uciążliwego łamania zasad regulaminu bądź też zachowania mającego na celu nakłonić do nieprzestrzegania regulaminu - sędzia, jak i organizatorzy mają prawo do zawieszenia, zdyskwalifikowania zawodnika, a w przypadku zdekompletowania zespołu z powodu nałożonej kary, ukarania drużyny walkowerem 7:0 w meczach nie rozegranych w danym turnieju. 

 

23. O długości kary zawieszenia zawodnika decydują organizatorzy, a długość kary będzie zależna od przyczyny jej nałożenia. 

 

24. O kolejności w tabeli decyduje ilość punktów, a następnie bilans bezpośrednich meczów. W przypadku remisowego bilansu decyduje liczba różnicy bramek z wszystkich meczów w lidze, a następnie większa liczba strzelonych bramek. 

 

25. Uczestnicy zobowiązani są do podporządkowania się zaleceniom organizatora w zakresie ładu i porządku na obiektach sportowych. 

 

26. Organizatorzy nie zwracają kosztów podróży. 

 

27. Organizatorzy zapewniają sędziów, którzy czuwają nad właściwym przebiegiem turnieju. 

 

28. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do ewentualnej zmiany terminu i miejsca rozegrania turnieju. 

 

29. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w regulaminie. Wszelkie sprawy sporne organizatorzy rozstrzygać będą z sędziami zawodów. 

 

30. Z powodu sporego zainteresowania piłką ręczną od 24 marca tworzy się specjalne rozgrywki - Liga Nowych - z udziałem drużyn: Gilowice, Ślemień, Świnna i Ujsoły. Drużyny rozegrają po jednym meczu każdy z każdym.