Get Adobe Flash player

Podbeskidzka Liga Amatorska Piłki Ręcznej Dziewcząt !

Sponsorzy

Honorowy Patronat

Wspierają nas:

Partnerzy

Wyświetlenia

Wyświetlenia

PODBESKIDZKI SZCZYPIORNIAK PO TURNIEJU W WIEPRZU

PIERWSZE ZAGADKI ROZWIĄZANE

Czym bliżej końca sezonu Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt – tym mniej niewiadomych. Po ostatnim turnieju w Wieprzu koło Żywca rozwiązały się dwie pierwsze zagadki. Niestety te z kategorii nieprzyjemnych, bo znane są już dwie drużyny, które spadną z I do II ligi.

Spadkowicze to Iskra Zawiercie i Węgierska Górka. Kto zajmie ich miejsce w przyszłym sezonie w I lidze? To nadal pozostaje tajemnicą, bo szansę na awans ma aż sześć drużyn: PTG Sokół w Gminie Czernichów I, SPR Koszarawa, Gimnazjum Lelów, SPR Twardorzeczka, UKS Jedynka Łodygowice II i UKS Gmina Kruszyna. Z kolei z rywalizacji o tytuł mistrza Podbeskidzia odpadł SPR Żywiec, który dość niespodziewanie przegrał z LKS Orłem Łękawicą 4:6. To oznacza, że w walce o prymat na Podbeskidziu liczą się już tylko dwie ekipy: Bystra Team i UKS Jedynka Łodygowice, czyli mistrz i wicemistrz z poprzedniego sezonu.

Teraz podbeskidzkie szczypiornistki będą miały nieco dłuższą przerwę, a ponownie zagrają na turnieju w Gilowicach koło Żywca – 27 maja.

WYNIKI:

I LIGA

SPR Żywiec - LKS Orzeł Łękawica 4:6 (2:3)

Węgierska Górka - UKS Jedynka Łodygowice 0:7

SPR Żywiec - Bystra Gimnazjum 14:13 (6:5)

Bystra Team - LKS Orzeł Łękawica 14:9 (8:5)

UKS Jedynka Łodygowice – Ujsoły 16:6 (8:5)

Węgierska Górka - ZPR Rajcza 0:7

Bystra Gimnazjum - Team Jeleśnia 15:13 (10:6)

Ujsoły - MKS Skarbek Tarnowskie Góry 12:7 (7:4)

UKS Jedynka Łodygowice – ZPR Rajcza 26:3 (12:1)

Węgierska Górka - Bystra Team 0:7

Ujsoły – Rajcza 10:5 (5:2)

Team Jeleśnia - MKS Skarbek Tarnowskie Góry 19:6 (8:4)

SPR Świnna – Ujsoły 0:7

Bystra Gimnazjum - SPR Świnna 7:0

Bystra Team - Iskra Zawiercie 7:0

Iskra Zawiercie - Team Jeleśnia 0:7

Iskra Zawiercie - SPR Świnna 0:0


1. Bystra Team 19 37 283-127
2. UKS Jedynka Łodygowice 19 35 251-87
3. SPR Żywiec 18 28 171-107
4. Team Jeleśnia 18 24 208-155
5. Ujsoły 19 23 171-164
6. LKS Orzeł Łękawica 18 21 131-145
7. Bystra Gimnazjum 20 18 183-196
8. ZPR Rajcza 20 12 121-192
9. MKS Skarbek Tarnowskie Góry 18 10 118-192
10. SPR Świnna 17 4 118-180
----------------------------------------------------------------------------------------------
11. Iskra Zawiercie 18 -6 67-168
12. Węgierska Górka 18 -9 43-182


II LIGA

UKS Gmina Kruszyna - PTG Sokół w Gminie Czernichów II 8:4 (5:2)

UKS Gmina Kruszyna - PTG Sokół w Gminie Czernichów I 2:8 (2:4)

UKS Gmina Kruszyna – SPR Koszarawa 2:6 (1:4)

UKS Roczyny – PTG Sokół w Gminie Czernichów I 4:10 (4:3)

UKS Jedynka Łodygowice II – UKS Gmina Kruszyna 6:4 (3:1)

SPR Koszarawa - PTG Sokół w Gminie Czernichów II 13:1 (7:1)

UKS Roczyny – SPR Milówka 6:4 (3:3)

SPR Koszarawa - SPR Ślemień 12:5 (6:3)

SPR Młody Żywiec – SPR Milówka 2:4 (1:1)

UKS Gmina Kruszyna – SPR Ślemień 4:3 (1:2)

UKS Jedynka Łodygowice II – PKS Olimpijczyk Gilowice 5:4 (3:3)

Czaniec - SPR Młody Żywiec 5:5 (1:4)

SPR Milówka - SPR Twardorzeczka 3:4 (2:1)

Czaniec - SPR Wieprz 7:7 (6:3)

SPR Twardorzeczka - PKS Olimpijczyk Gilowice 9:4 (2:1)

Czaniec – Porąbka 8:1 (4:0)

PKS Olimpijczyk Gilowice - SPR Wieprz 4:4 (3:1)

Porąbka - SPR Młody Żywiec 5:9 (3:3)


1. PTG Sokół w Gminie Czernichów I 23 37 197-113
2. SPR Koszarawa 20 36 196-72
--------------------------------------------------------------------------------------------
3. Gimnazjum Lelów 18 35 172-54
4. SPR Twardorzeczka 21 31 123-75
5. UKS Jedynka Łodygowice II 19 27 134-77
6. SPR Młody Żywiec 22 23 102-83
7. UKS Gmina Kruszyna 16 22 94-69
8. Czaniec 24 22 111-111
9. SPR Wieprz 24 21 96-150
10. SPR Milówka 21 16 76-108
--------------------------------------------------------------------------------------------
11. UKS Roczyny 20 16 78-119
12. PKS Olimpijczyk Gilowice 22 14 91-134
13. SPR Ślemień 22 12 55-100
14. Porąbka 23 3 58-158
15. PTG Sokół w Gminie Czernichów II 22 -2 43-170


Podbeskidzka Liga Amatorska Piłki Ręcznej Dziewcząt rozgrywana jest pod honorowymi patronatami:

Związku Piłki Ręcznej w Polsce

Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach

Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej w Krakowie

Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi

Starosty Żywieckiego Andrzeja Kalaty


Główny Sponsor – Partner Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt:

* Towarzystwo Edukacji Ekologicznej i Turystycznej „NICKULINA” w Rajczy


Oficjalnym sponsorem Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt jest:

* Firma Żywiec Zdrój


Działalność Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt i część drużyn dofinansowana jest z budżetów:

Urzędu Gminy Koszarawa, Starostwa Powiatowego w Żywcu, Urzędu Gminy Ślemień, Urzędu Gminy Milówka, Urzędu Gminy Lipowa, Urzędu Miejskiego w Żywcu, Urzędu Gminy Radziechowy-Wieprz i Urzędu Gminy Świnna.


Partnerami Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt są:

* Miejskie Centrum Kultury w Żywcu

* Urząd Gminy Porąbka

* Firma Kempa Polska

* Centrum Wypoczynku ODYS w Tresnej koło Żywca

* Biuro Rachunkowe Fiskus Wiesław Sypta z Tresnej

* Firma Handlowo-Usługowa Team-Bus kursująca na trasie Żywiec – Jeleśnia - Koszarawa


Patronat telewizyjny nad Podbeskidzką Ligą Amatorską Piłki Ręcznej Dziewcząt sprawuje:

Telewizja TVK HD – www.tvkhd.pl


Patronat radiowy nad Podbeskidzką Ligą Amatorską Piłki Ręcznej Dziewcząt sprawuje:

Radio Eska – www.eska.pl


Patronat medialny nad Podbeskidzką Ligą Amatorską Piłki Ręcznej Dziewcząt sprawuje:

Polski Wortal Piłki Ręcznej - handball.pl - www.handball.pl

Portal Beskidzka24.pl – www.beskidzka24.pl

Tygodnik "Żywiecka Kronika Beskidzka" - www.kronikazywiecka.pl

Tygodnik „Kronika Beskidzka” – www.kronika.beskidzka.pl

Tygodnik "Małopolska Kronika Beskidzka" - www.malopolska.beskidzka.pl

Portal Super Nowa – www.super-nowa.pl

Portal Sportowe Beskidy – www.sportowebeskidy.pl

Portal regionu Bielska Białej, Żywca i Cieszyna – www.bbfan.pl

Portal Media Podbeskidzie – www.media-podbeskidzie.pl

Miesięcznik "Gazeta Żywiecka" - www.gazetazywiecka.pl

Portal WGmedia – www.wgmedia.eu

Portal Żywiec Dla Was.Info – www.zywiec.dlawas.info

IHF MŚ POLSKA

Mistrzowie Podbeskidzia

Sezon 2010/2011

1. STOWARZYSZENIE 16
BIELSKO-BIAŁA
2. Łękawica
3. Twardorzeczka
Sezon 2011/2012
1. ŁĘKAWICA
2. ŻAPN Żywiec
3. Jeleśnia
Sezon 2012/2013
1. GIMBYSTRA
2. Żywiec
3. LKS Orzeł Łękawica
Sezon 2013/2014
1. LKS ORZEŁ ŁĘKAWICA
2. Żywiec
3. PTG Sokół w Gminie Czernichów
Sezon 2014/2015
1. SPR ŁODYGOWICE
2. SPR Żywiec
3. Bystra Ciapki
Sezon 2015/2016
1. BYSTRA TEAM
2. SPR Łodygowice
3. Bystra Gimnazjum
Sezon 2016/2017
1. BYSTRA TEAM
2. UKS Jedynka Łodygowice
3. SPR Żywiec

Znajdziesz nas też tutaj: